Aktualności

Autor: Iga Arciszewska | Data wpisu: 08 Września 2021

„Bezpieczna droga do Szkoły”

Straż Miejska we współpracy z Policją w tym roku także prowadzą akcję „Bezpieczna droga do Szkoły”. Działania w terenie będą realizowane do 10 września. W szkołach i przedszkolach istnieje również możliwość zrealizowania warsztatów na temat bezpieczeństwa, które poprowadzą doświadczeni Strażnicy Miejscy.

Fot. FB Straży Miejskiej w Ełku

Akcja prewencyjna „Bezpieczna droga do Szkoły” ma chronić najmłodszych przed zagrożeniem, które może pojawić się w drodze do szkoły. Działania mają na celu zwrócenie uwagi kierowcom na dzieci idące do szkoły, a także zwrócenie uwagi dzieciom, by zachowały szczególną ostrożność w drodze do szkoły, w tym na przejściach dla pieszych.

Specjalnie oddelegowane partole strażników i policjantów można spotkać do 10 września (piątek) w godzinach porannych w okolicach ełckich szkół podstawowych. W tym tygodniu będą to Szkoła Podstawowa nr 3 na ul. Grodzieńskiej oraz Szkoła Podstawowa nr 4 na ul. Szafera.

Strażnicy Miejscy na zaproszenie szkół podstawowych i przedszkoli mogą również przeprowadzić warsztaty edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa  skierowane do najmłodszych.

Akcja realizowana przez Straż Miejską w Ełku we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Ełku.

Rodzice odwożący dzieci do szkoły mogą korzystać z wyznaczonych stref „Kiss&Ride” przy Szkole Podstawowej nr 2 oraz Szkole Podstawowej nr 3.

Specjalnie wydzielone zatoki umożliwiają postój samochodów do 1 minuty, czyli na buziaka, wysadzenie dziecka z samochodu i pożegnanie. Ważne jest to, że na tych miejscach nie wolno zostawiać samochodu. Dozwolone jest jedynie zatrzymanie w celu wysadzenia dziecka. Zatoki są oznakowane.