Aktualności

Autor: Joanna Kowalewska | Data wpisu: 08 Września 2021

Koduj z Gigantami – 9. edycja

Trwa rejestracja na 9. edycję międzynarodowych, bezpłatnych warsztatów z programowania: „Koduj z Gigantami – Starcie Gigantów”, czyli programistyczny bój bohaterów najlepszych gier, organizowanych przez szkołę Giganci Programowania. W wydarzeniu mogą wziąć udział uczniowie od 7. do 19. roku życia. Warsztaty są bezpłatne.

fot. giganciprogramowania.edu.pl
Koduj z Gigantami to międzynarodowe, bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży, organizowane w Polsce, Chorwacji, Hiszpanii, Słowacji oraz Chile.

Zajęcia odbywają się stacjonarnie w 90 miastach Polski oraz online w Polsce i za granicą.

Głównym celem wydarzenia jest propagowanie nauki programowania i matematyki wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych. Program zajęć dostosowany jest do danej grupy wiekowej i obejmuje stworzenie własnej gry komputerowej i aplikacji mobilnej, a także zapoznanie się z podstawami jednego z języków programowania.

Dodatkowo, uczniowie przygotowujący się do testów 8-klasisty i egzaminów maturalnych z matematyki, będą mogli wziąć udział w darmowych warsztatach ONLINE, gdzie sprawdzą swoją matematyczną wiedzę na specjalnie przygotowanych przez egzaminatora CKE arkuszach egzaminacyjnych.

Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny, a rezerwacja miejsca wymaga wypełnienia formularza zapisowego przez rodzica lub opiekuna.

Udział w zajęciach mogą wziąć uczniowie od 7. do 19. roku życia. Dla najmłodszych uczestników jedynym wymogiem jest umiejętność czytania, pisania oraz liczenia w zakresie do 20. Uczestnicy realizują projekt edukacyjny, który przygotowany jest specjalnie z myślą o tych, którzy swoich sił w programowaniu próbują po raz pierwszy.

W poprzedniej, 8. edycji udział wzięło prawie 10 000 uczniów.
Więcej na: https://www.giganciprogramowania.edu.pl/wydarzenia/koduj-z-gigantami