Aktualności

Autor: Joanna Kowalewska | Data wpisu: 12 Maja 2022

Światowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

12 Maja 2022, Autor: Joanna Kowalewska

12 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych. Z tej okazji prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz złożył życzenia pielęgniarkom, pielęgniarzom i położnym. Spotkał się także z personelem medycznym miejskiego szpitala Pro-Medica oraz szpitala wojskowego w Ełku.

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych jest znakomitą okazją do docenienia codziennego zaangażowania, profesjonalizmu i życzliwości, którymi wykazują się osoby pracujące w tym zawodzie. W służbie osobom chorym, cierpiącym oraz potrzebującym opieki medycznej, zawód pielęgniarski jest niezastąpiony. To pielęgniarki, pielęgniarze i położne są przy nas w najtrudniejszych i często najważniejszych chwilach życia. Dziękujemy, że jesteście zawsze gotowi nieść pomoc. Życzymy, by wszelka dobroć jaką na co dzień dajecie innym powracała do Was ze zdwojoną mocą.

W związku z tą wyjątkową okazją, prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz odwiedził dziś pielęgniarki, pielęgniarzy i położne w szpitalu miejskim Pro-Medica w Ełku Sp. z o.o. oraz w  1 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką SPZOZ w Lublinie - Filia w Ełku. Włodarz miasta życzył  optymizmu, radości, satysfakcji w życiu osobistym i zawodowym, a także pomyślności w realizacji planów, celów i marzeń. Podziękował także za oddanie i poświęcenie, za codzienną walkę o zdrowie i życie innych, za otaczanie pacjentów troską, opieką i zrozumieniem.

Zobacz zdjęcia w galerii: https://www.elk.pl/galeria/576/miedzynarodowy-dzien-pielegniarek-i-poloznych-12-maja-2022-r