Aktualności

Autor: Joanna Kowalewska | Data wpisu: 22 Września 2022

Drzewka za elektroodpady

22 Września 2022, Autor: Joanna Kowalewska

Ełczanie wymienili dzisiaj (22 września) elektroodpady na sadzonki drzew. Wszystko w ramach akcji „Śmieci oddajesz – drzewko dostajesz”.

Na placu Jana Pawła II w Ełku od godz. 13.00 rozdawano sadzonki drzew w zamian za elektrośmieci. W akcji uczestniczył Prezydent Miasta Ełku Tomasz Andrukiewicz, który wraz z pracownikami Urzędu Miasta Ełku przekazał ełczanom pół tysiąca sztuk sadzonek świerków, sosen, klonów czy dębów.

Ideą przedsięwzięcia jest aktywne dbanie o środowisko naturalne oraz przypomnienie, jak ważna jest segregacja, szczególnie elektroodpadów, które zawierają liczne substancje szkodliwe oraz trujące.

Najważniejszy jest jednak aspekt edukacyjny, czyli uświadamianie mieszkańców, że tego typu odpadów nie wolno wyrzucać do zwykłego kosza na śmieci i należy z nimi postępować w odpowiedni sposób.

Ponadto podczas trwania akcji była okazja do porozmawiania z doradcą energetycznym Urzędu Miasta Ełku na temat programu „Czyste Powietrze”. Wszystkie osoby zainteresowane otrzymaniem dotacji na wymianę źródła ciepła oraz kompleksową termomodernizację, miały okazję poradzić się eksperta w zakresie zasad programu „Czyste Powietrze".