Aktualności

Autor: Joanna Kowalewska | Data publikacji: 01 Kwietnia 2024

Atrakcja, jakiej w Ełku nie było!

01 Kwietnia 2024, Autor: Joanna Kowalewska

Na terenie należącym do miasta za osiedlem Konieczki i obwodnicą (wzdłuż drogi na Miluki) powstanie największa w północno – wschodniej Polsce strefa rozrywki. Pojawił się inwestor, który jest zainteresowany dzierżawą tego terenu na okres minimum 20 lat. ZOBACZ FILM

ZOBACZ FILM w którym Prezydent Ełku opowiada o inwestycji: https://youtu.be/O5MfQ5aMZmU

Obiekt jest jeszcze w fazie projektowej, ale już wiadomo, że ełcki park rozrywki może być drugim co do wielkości takim parkiem w Polsce. Na 20-hektarowej powierzchni powstanie prawie 100 różnych atrakcji. Każda osoba szukająca dobrej zabawy znajdzie coś dla siebie. A sama inwestycja pobudzi dalszy rozwój całego regionu.

Kiedy realizacja?

Jeszcze w tym roku zostanie zawarte porozumienie w tej sprawie pomiędzy miastem a inwestorem. W aktualnie tworzonym planie ogólnym tereny te zostaną przeznaczone pod lokalizację inwestycji. W ciągu najbliższych 2 lat (po uchwaleniu planu ogólnego umożliwiającego realizację inwestycji) zostanie zawarta umowa z inwestorem na dzierżawę gruntów.

Realizacja inwestycji będzie możliwa w latach 2026-2028 i ze wstępnych ustaleń wynika, że będzie podzielona na etapy. Dzięki temu jest szansa, że otwarcie pierwszej części Ełckiego Parku Rozrywki będzie możliwe już w 2027 roku.

Kategorie aktualnośći: