Aktualności

Autor: M. N. | Data publikacji: 09 Lipca 2024

Upały - zachowaj ostrożność!

09 Lipca 2024, Autor: M. N.

W związku nadchodzącymi upałami prosimy o rozwagę, osłanianie głowy od słońca, picie dużej ilości wody. Dzieci i seniorzy powinni unikać długiego przebywania na słońcu, szczególnie w najgorętszych porach dnia. Pamiętajmy, by nie pozostawiać dzieci i zwierząt w samochodzie. Prosimy o zachowanie bezpieczeństwa i rozsądku na kąpieliskach oraz na wodzie, a także korzystanie z zainstalowanych w mieście kurtyn wodnych.

W związku ze zbliżającymi się upałami prosimy o zachowanie ostrożności, picie dużej ilości wody i osłanianie głowy przed słońcem oraz stosowanie kremów z filtrem.

Przypominamy, że dzieci i seniorzy powinni unikać przebywania na słońcu w najgorętszych momentach dnia. Pamiętajmy, by nie pozostawiać dzieci i zwierząt w samochodzie.

Zadbajmy o to, by nasze zwierzaki, a także bezdomne koty, psy oraz ptaki miały dostęp do świeżej wody. To dla nas niewiele, a dla nich nieoceniona pomoc. Opiekunowie zwierzaków zapewnijcie im dostęp do chłodniejszego miejsca w mieszkaniu, nie planujcie – w miarę możliwości – spacerów w najcieplejszej porze dnia.

Zachęcamy do korzystania z zainstalowanych w mieście kurtyn wodnych. Na terenie Ełku zainstalowano 6 kurtyn wodnych: obok placu zabaw przy ul. Pułaskiego, w pobliżu Parku Linowego, na Placu Jana Pawła II, na skwerze Foksa na os. Jeziorna, przy parafii św. Rafała Kalinowskiego, na plaży miejskiej przy ul. Parkowej.

Przypominamy także o bezpiecznym zachowaniu na kąpieliskach oraz dzikich plażach. Korzystajmy z miejsc strzeżonych, nie przeceniajmy swoich umiejętności pływackich, unikajmy wchodzenia do wody po alkoholu.

Kategorie aktualnośći: