Aktualności

Autor: Joanna Kowalewska | Data wpisu: 13 Maja 2022

WSG zaprasza na piknik integracyjny

13 Maja 2022, Autor: Joanna Kowalewska

Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy filia w Ełku zaprasza na piknik integracyjny, który odbędzie się 20 maja w Centrum Edukacji Ekologicznej. Celem wydarzenia jest organizacja dobrej zabawy dla rodzin oraz integracja lokalnej społeczności z obywatelami Ukrainy. Piknik połączony będzie ze świętowaniem Dnia Wyszywanki. Wstęp wolny.

Ełcka WSG zaprasza mieszkańców Ełku na Juwenaliowy Piknik Integracyjny, który odbędzie się 20 maja 2022 o godz. 16.00 w Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku.

Wydarzenie ma charakter plenerowy, jest imprezą rekreacyjną otwartą dla wszystkich, a głównym jej celem jest organizacja dobrej zabawy dla rodzin oraz integracja lokalnej społeczności z obywatelami Ukrainy.

„Juwenaliowy Piknik Integracyjny jest odpowiedzią na wydarzenia związane z wojną na Ukrainie i ucieczką niewinnych osób ze swojego kraju, które wywołały w całej społeczności akademickiej wielkie współczucie. Całym sercem jesteśmy z tymi Rodzinami i chcemy wnieść odrobinę radości na ich twarzach” – oznajmia organizator

Dzień Wyszywanki

Ważnym świętem dla osób z Ukrainy jest „Dzień Wyszywanki”. Święto zapoczątkowane na Ukrainie przez studentów uniwersytetu w Czerniowcach w 2007 r., poświęcone jest tradycyjnej, bogato zdobionej haftami koszuli. Obchodzone jest zawsze w trzeci czwartek maja. Tego dnia Ukraińcy mieszkający w kraju i zagranicą zakładają wyszywanki idąc do pracy czy na uczelnię.

W ramach obchodów Dnia Wyszywanki podczas imprezy w CEE powstanie wielka, kolorowa, plenerowa wyszywanka.

W programie:

  • animacje dla dzieci,
  • dmuchańce,
  • bańki mydlane,
  • warsztaty taneczne,
  • wata cukrowa, popcorn,
  • ognisko z kiełbaskami

Wstęp wolny. Organizator prosi o zabranie ze sobą koca.